Kwotę osiem tysięcy dwieście złotych udało się zebrać podczas V Noworocznego Koncertu Charytatywnego w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Pieniądze trafią do Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem, działającego w naszym mieście. Gwiazdą wieczoru była Capella Zamku Rydzyńskiego.

W załączniku poniżej katalog przedmiotów na licytację podczas V-tego Charytatywnego Koncertu Noworocznego.

Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, kontynuując tradycję „Charytatywnych Koncertów Noworocznych” organizowanych przez naszą Uczelnię, z radością informuje o kolejnym występie znakomitych artystów. Tym razem podczas „V Charytatywnego Koncertu Noworocznego” wspomożemy Gorzowskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem. Gwiazdą wieczoru będzie Capella Zamku Rydzyńskiego. Koncert odbędzie się 8 stycznia 2019 r.  o godz. 17.00 przy ul. Fryderyka Chopina 52, w budynku nr 5, na auli im. prof. Stanisława Kirkora.

Kwerenda archiwalna w Martin-Opitz-Bibliothek oraz badania w prywatnym archiwum Heimatkreis Meseritz

Na przełomie września i października 2018 roku przebywałam na szkoleniu w ramach programu Erasmus+, podczas którego prowadziłam m.in. kwerendę zasobów biblioteki i archiwum Martin-Opitz-Bibliothek w Herne  (Niemcy).  Ośrodek ten jest największą w Niemczech skarbnicą zasobów dotyczących niemieckiej kultury i historii Europy wschodniej. W głównej mierze zbiory Martin-Opitz-Bibliothek dotyczą regonów położonych w zachodniej Polsce. Przez pięć dni po 8 godzin przeglądałam i skanowałam zamówione wcześniej dokumenty. W ramach comiesięcznych kolokwiów naukowych wygłosiłam wykład na temat cmentarzy ewangelickich powiatów międzyrzeckiego i międzychodzkiego, który spotkał się z dużym zainteresowaniem  i zakończony został ożywioną dyskusją, w której uczestniczyli miedzy innymi dr Wolfgang Kessler, wybitny znawca tematyki tak zwanego „niemieckiego Wschodu” oraz dyrektor placówki, dr Hans-Jakob Tebarth. Następnie przeprowadziłam badania w prywatnym archiwum Heimatkreis Meseritz, które zlokalizowane jest pod Kolonią, gdzie udało mi się dotrzeć do unikatowych materiałów, jak prywatne listy, fotografie i relacje dotyczące powojennych losów dawnych niemieckich mieszkańców powiatu międzyrzeckiego.

Dzięki przeprowadzonej kwerendzie zasobów bibliotecznych  i archiwum Martin-Opitz-Bibliothek w Herne oraz badaniom w prywatnym archiwum Heimatkreis Meseritz skorzystałam z materiałów źródłowych, które będą niezwykle pomocne w prowadzonych przeze mnie badaniach naukowych.

dr  Małgorzata Czabańska-Rosada        

Katedra Historii, Książki i Czasopism AJP

 

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzymy wielu radosnych i ciepłych chwil, odpoczynku przy rodzinnym stole oraz mnóstwa pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.

 

Rektor Akademii

im. Jakuba z Paradyża

w Gorzowie Wielkopolskim

prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska

Dnia 17 grudnia 2018 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Laboratorium fizyko-chemicznego wraz z zintegrowanym centrum bezpieczeństwa danych. Wydarzenie miało miejsce w Akademii im. Jakuba z Paradyża w przy ul. Fryderyka Chopina 52 w budynku nr 6, w sali 301 w której znajduję się laboratorium. 

Dział Współpracy Międzynarodowej Akademii im. Jakuba z Paradyża przyjmuje zgłoszenia studentów i pracowników AJP na 30-godzinne kursy językowe organizowane w ramach programu Erasmus+.

W ofercie: język czeski, francuski, niemiecki, rosyjski, ukraiński i włoski.

Zgłoszenia prosimy składać w Dziale Współpracy Międzynarodowej AJP przy ul. Teatralnej 25, pokój 109, do 18 stycznia 2019 roku.

Opłata za kurs wynosi 1 zł za lekcję. Kursy dofinansowane będą z funduszy programu Erasmus+.  

Więcej informacji pod nr tel.: 95 721 60 70 lub koordynator@ajp.edu.pl.

Zapraszamy!

Pobierz plik (77-16 ZR załącznik nr 6 - formularz zgłoszeniowy.doc) Formularz zgłoszeniowy na kurs

Szanowni Państwo, 

Zapraszamy na otwarcie Laboratorium fizyko-chemicznego oraz zintegrowanego centrum bezpieczeństwa danych.

Lokalizacja

Kontakt

Back to top