W dniu 18 maja 2019 r. Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim wspólnie z Teatrem im. Juliusza Osterwy, Młodzieżowym Domem Kultury, Szkołą Muzyczną I Stopnia im. J. Ciesielskiego, firmą INNEKO i Salonem Migdal współorganizowała „Święto Ulicy Teatralnej”. Było wesoło, kolorowo, tanecznie, ale również naukowo. W ramach wydarzenia nasza Uczelnia przygotowała wiele atrakcji dla mieszkańców Gorzowa. Wydział Ekonomiczny zorganizował konkurs rysowania dla najmłodszych dotyczący ulicy Teatralnej, ale również dał możliwość namalowania swoich marzeń. Prace wszystkich dzieci eksponowane były w galerii Wydziału. Uczestnicy mogli także wykazać się kreatywnością oraz logicznym myśleniem przy pracy z klockami schatti too. Pracownicy Wydziału Humanistycznego oferowali atrakcje dla dzieci i młodzieży: artystyczne malowanie twarzy, zaplatanie warkoczy z kolorową muliną. Oprócz tego była możliwość zapoznania się z pomocami polisensorycznymi wykonanymi przez studentów AJP kierunku pedagogika, którzy przygotowali m.in. alfabety i cyfry dotykowe z zastosowaniem różnych faktur, tablice manipulacyjne oraz ręcznie szyte książeczki multisensoryczne. Wydział Techniczny prezentował wysokiej klasy sprzęt laboratoryjny w postaci kamery termowizyjnej i stanowiska logiki rozmytej. Wydział Turystyki i Nauk o Zdrowiu natomis dał możliwość sprawdzenia swoich sił na „rowerku” i „wioślarzu”. Ponadto była możliwość wzięcia udziału w zabawach „rzut woreczkiem do celu” oraz rysowanie kredą, w których bardzo licznie udział brali nie tylko najmłodsi.

Ewelina Wikońska

 

Rekrutacja na studia podyplomowe edycji 2019/2020 rozpoczęta!

Dnia 17 maja br., w ramach VIII Festiwalu Nauki i Kultury Europejskiej, odbyło się dyktando Gorzowski Mistrz Ortografii.

Już dzisiaj w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta przy ul. Sikorskiego 107 w Gorzowie Wielkopolskim, w godz. 18:00-19:30 odbędzie się Koncert Zespołów Uniwersyteckich w ramach VIII Festiwalu Nauki i Kultury Europejskiej AJP.

W ramach VIII Festiwalu Nauki i Kultury Europejskiej odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Nauka pn. : Dziedzictwo Kulturowe Pogranicza. 

W dniu 8 maja 2019 r. w Bibliotece Głównej AJP w Gorzowie Wielkopolskim miała miejsce V Ogólnopolska Konferencja Studencka „Młodzi dla Bezpieczeństwa. 15 lat członkostwa w UE”.

Patent: urządzenie do frezowania rowków w ścianie

Promotor: prof. dr hab. inż. Wojciech Kacalak

Student: Jerzy Jędrzejewski

Kierunek: mechanika i budowa maszyn I stopień

W dniach 29.04 – 3.05. 2019 roku przebywałem w ramach stypendium Erasmus+ na Akademii Edukacji w Wilnie Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie. W trakcie pobytu wygłosiłem cykl wykładów pt. Przestępstwo, przestępcy i prawo karne w Polsce po II wojnie światowej (1945-1950) dla studentów kierunku filologia polska. Wykład, choć nie związany bezpośrednio z przedmiotem studiów, spotkał się z zainteresowaniem studentów. W trakcie pobytu na wileńskim wydziale Uniwersytetu Witolda Wielkiego życzliwą opiekę zapewnił doc. dr Romuald Naruniec.

Stypendium było nie tylko okazją do spotkania z wileńskimi naukowcami i studentami ale także pozwoliło na zebranie wielu interesujących materiałów badawczych dotyczących zastępców senatorów Rzeczypospolitej w latach 1935-1939, znajdujących się w Litewskim Centralnym Archiwum Państwowym.

dr Karol Siemaszko

Lokalizacja

Kontakt

Back to top